O nas

Nasza szkoła jest miejscem dla każdego, kto tylko chce spróbować swoich sił w tak twórczej i niezwykłej dziedzinie jaką jest muzyka.
Ma ona charakter umuzykalniający, a wybitne talenty kierowane są do państwowych szkół muzycznych.
Jednak tak jak i każda inna szkoła wydaje zaświadczenia i świadectwa na koniec każdego roku szkolnego.
Można tutaj nauczyć się gry na przeróżnych instrumentach, a także poznać tajniki emisji głosu.
Ponieważ cały czas się rozwijamy, jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje, a poszerzenie instrumentarium zależy wyłącznie od zainteresowanych.

Działalność

Początkowo byliśmy jedynie szkołą objazdową, ale z czasem zrodziła się potrzeba przeznaczenia jakiejś placówki w Mielcu przystosowanej do prowadzenia zajęć. Liczba uczniów z roku na rok rosła, więc dziś możemy się juz poszczycić trzema takimi placówkami, na osiedlu Lotników i osiedlu Smoczka przy domach prywatnych oraz w obiekcie handlowo-usługowym „Pasaż” w centrum Mielca, gdzie koncertujemy i prezentujemy swoje osiągnięcia.
Szkoła zaczęła się cieszyć tak dużą popularnością, że postanowiliśmy otworzyć dodatkową filię w mieście – w którym tradycje muzyczne sięgają najdawniejszych czasów naszego państwa – Krakowie. Ku naszemu zadowoleniu i tutaj spotkaliśmy się ze sporym zainteresowaniem naszą działalnością. Dlatego zapraszamy wszystkich Krakowian chcących uczyć się gry lub śpiewu do samego centrum, w okolice Nowego Kleparza.

Szkółka muzyczna „Pozytywka” to nie tylko granie i śpiewanie ale w programie ma również naukę tańca – oczywiście dla chętnych. Założycielka szkółki to instruktor tańca, od lat prowadziła w szkole zespoły taneczne – od piosenki i ruchu, przez taniec nowoczesny po taniec towarzyski.

Występujemy w środowisku mieleckim bardzo dużo i często. Sami proponujemy i korzystamy z wszystkich zaproszeń. Jesteśmy znani i lubiani. Mamy kroniki, zdjęcia, kasety, podziękowania na piśmie, współpracujemy z Polskim Czerwonym Krzyżem koncertując w domach dziecka, domach opieki społecznej i klubach seniora.
Podobne wydarzenia planujemy – wraz z rozwojem działalności – równiez w Krakowie.

Aby lepiej się poznać organizujemy imprezy z różnych okazji np. andrzejki, mikołajki, walentynki, pikniki rodzinne w terenie, wycieczki rowerowe, turystyczne, wyjazdy na różne koncerty, jeździmy na zimowiska, kolonie i obozy w okresie wakacji, doskonaląc swój warsztat i pokazując wszędzie tam nasze osiągnięcia.

Przy mieleckiej części Szkółki Muzycznej „Pozytywka” działały i działają zespoły wokalno-instrumentalne, między innymi „Legatto” i „Pozitiv”.

Zapraszamy wszystkich chętnych do nauki gry na wybranym instrumencie, wspólnego muzykowania, śpiewu, tańca i zabawy.